NAUCZYCIELE - WYCHOWAWCY W ŚWIETLICY:

Wychowawcy:

•  Justyna Babiarz
  • Maria Biernat
  •  Barbara Babij
  •  Grzegorz Garncarski
  •  Bogdan Chorzępa
  •  Bernadeta Łuksik
  •  Paulina Maj
  •  Aneta Mierzwa
  •  Alicja Pączka
  •  Agata Pelc
  •  Joanna Uberman

Świetlica jest czynna w dni nauki szkolnej od 6:00 do 17:00

Świetlica dysponuje czterema  salami. Pomieszczenia wyposażone są w liczne pomoce dydaktyczne, zabawki tematyczne, chusty animacyjne, gry planszowe, puzzle, lalki, klocki, książki, a także sprzęt sportowy. Sale posiadają również bogaty zestaw pomocy do twórczości artystycznej. Małe sale na parterze i piętrze są przeznaczone do odrabiania zadań domowych przez uczniów naszej świetlicy, natomiast sale duże na parterze i  piętrze służą jako miejsce do zabaw na dywanie.  Do dyspozycji dzieci jest także plac zabaw, sala gimnastyczna oraz boisko sportowe.

Uczniowie naszej świetlicy mogą miło spędzić czas w oczekiwaniu na lekcje oraz czas po lekcjach. Staramy się, aby każde dziecko w świetlicy czuło się dobrze i z przyjemnością do nas wracało! Każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego w sposób indywidualny. Kładziemy nacisk na integrację grupy świetlicowej oraz na rozwijanie postaw prospołecznych. W grupie uczniów naszej świetlicy, dzieci znajdują wielu przyjaciół oraz uczą się wzajemnej pomocy, serdeczności i tolerancji.

Organizujemy ciekawe zajęcia, które rozwijają zarówno zainteresowania jak i zamiłowania każdego dziecka. W naszej świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, czytelnicze oraz teatralne, które kształtują w młodych ludziach zamiłowanie do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych dzieci dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu.

Ponadto zwracamy szczególną uwagę na postawy społeczno-moralne, nawiązujemy do tradycji i świąt obchodzonych w naszym kraju. Uwrażliwiamy wychowanków na fakt, że jako uczniowie szkoły im. Jana Pawła II powinni kierować się wartościami zgodnymi z Jego nauką.