mgr Agnieszka Słysz

800 –  845

800 –  845 dyżur

1145 –  1330

W  zajęciach  terapii logopedycznej  uczestniczą  dzieci  typowane  na  podstawie  wyników  badań   psychologicznych
i logopedycznych z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dodatkowo logopeda przeprowadza w szkole przesiewowe badania logopedyczne służące wyłonieniu dzieci z zaburzeniami mowy.

Współpracuje z nauczycielami zgłaszającymi swych uczniów do terapii logopedycznej.

Zajęcia logopedyczne w większości przypadków prowadzone są indywidualnie z każdym dzieckiem. Program zajęć uzależniony jest  od  zapotrzebowania i  możliwości  ucznia.  Czas  pracy  z  dzieckiem  wynosi  od 20 do 45 minut, raz
w tygodniu.

Pomocą logopedyczną objęci są nie tylko uczniowie z wadami wymowy, ale również dzieci, które przejawiają trudności w pisaniu i czytaniu. Terapia logopedyczna obejmuje ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń wymowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację i ćwiczeń oddechowych proponowane są ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie i pisanie.

Logopeda  współpracuje  z  rodzicami,  ponieważ  pozytywne  wyniki logoterapii uzależnione są od kontynuacji ćwiczeń
w domu.

Terapia logopedyczna w szkole prowadzona jest do momentu wyeliminowania lub złagodzenia zaburzenia stanowiącego powód objęcia ucznia opieką logopedyczną.